zanooband
عمومی

انتخاب بهترین زانوبند برای مشکلات زانو

  • آقای صباغ نژاد
  • 27 بهمن 1401
  • 395 مشاهده

انتخاب بهترین زانوبند برای مشکلات زانو

مفصل زانو یکی از پر تحرک ترین مفصل ها محسوب می شود. این مفصل باید بتواند وزن بدن شما را تحمل کند که در بیشتر مواقع دچار آسیب و اختلال می شود. زانو برای این که بتواند به درستی عمل کند باید دارای ماهیچه ها و رباط های قوی باشد. این امر باعث می شود تا زانو بتواند فعالیت های روزانه خود را به خوبی انجام دهد. گاهی امکان دارد زانو دچار آسیب شود. در این مواقع عضلات بافت ها و رباط ها انعطاف پذیری و قدرت خود را از دست می دهند. آسیب های زانو انواع مختلفی دارد ولی شما باید این را بدانید برای این که بتوانید توانایی خود را دوباره به دست آورید، باید یک سری اقدامات اولیه انجام دهید. در بیشتر مواقع پزشک به شما فیزیوتراپی و توانبخشی را توصیه می کند. گاهی ممکن است شما دارای درد بسیاری شدیدی شوید که توانایی انجام کارهای روزانه خود را نداشته باشید. به این منظور پزشک برای این که بتوانید با فشار و درد کمتری راه بروید، بریس زانو را برای شما تجویز می کند. زانوبندهای طبی برای انواع مختلف آسیب دیدگی ها، نظیر پارگی رباط صلیبی و آسیب دیدگی خفیف مورد استفاده واقع می شود. شما با استفاده از یک زانو بند طبی می توانید به روند بهبود خود کمک کنید. زانو بند ها دارای طرح و مدل گسترده ای هستند. این زانو بند ها زانوی شما را محافظت و پشتیبانی می کنند و همچنین از آسیب های‌ دیگر جلوگیری می کنند. طراحی زانو بند ها به عملکرد زانو بستگی دارد که زانوی بیمار چه مشکل و آسیبی دارد. بعضی از زانو بند ها بسیار ساده هستند به طوری که مثل یک آستین طراحی شده اند تا فقط بتوانند زانو را گرم نگه دارند و آن را پوشش دهند. بعضی دیگر از زانو بند ها ساختار شان به این صورت است که اجازه دهد کشکک زانو به آهستگی روی انتهای استخوان ران حرکت کند. برخی از بیماران ممکن است یک رباط ناقص در زانوی خود داشته باشند، بنابراین طراحی زانوبند برای این گونه بیماران به این صورت است که باید حتماً زانو دارای یک تکیه گاه باشد تا بتواند از زانو محافظت کند.

چرا از زانو بندها استفاده می کنیم؟
در جواب این سوال باید بگوییم که شما با استفاده از بریس های زانو می توانید زانوی خود را به حالت پایدار نگه دارید. زانو بند ها کاربرد های مختلفی دارند. بعضی از آسیب دیدگی ها به یک نوع زانوبند خاص نیاز دارد تا فرد بتواند فعالیت های خود را به راحتی انجام دهد. در کل باید بگوییم که زانو بندهای طبی کمک می ‌کنند تا بیماران بتوانند با دامنه حرکتی گسترده تری به کارهای روزانه خود مشغول شوند و از درد کمتری برخوردار باشند.

انتخاب بهترین زانو بند طبی
هنگامی که شما می خواهید برای خود یک زانوبند تهیه کنید، بلافاصله متوجه می شوید که زانوبندهای طبی انواع گسترده ای‌ دارند که هر کدام دارای ویژگی و طراحی خاص خود می باشند. هر کدام از این بریس ها برای کمک به یک نوع بیماری و یا آسیب دیدگی طراحی شده است. این زانوبند های طبی به گونه ای‌ می ‌توانند دردهای شما را تسکین دهند. بعضی از این زانوبند های طبی کمک می کنند که به پا فشار و گرما وارد شود و برخی دیگر از آن ها بسیار سخت تر طراحی شده اند. این نوع بریس ها برای کسانی که دارای زانوی ضعیف یا در رفته هستند ساخته شده است. یکی از بهترین ویژگی های بریس ها این می باشد که شما حق انتخاب دارید، یعنی می توانید زانوبند های سفارشی و منحصر به فردی برای خود بسازید که دقیقا طوری طراحی شوند که مطابق نیاز شما باشند. برای این که بتوانید بریس خود را انتخاب کنید، بهتر است انواع مختلف زانو بند ها را تست کنید و بعد از آن اقدام به سفارش زانو بند کنید.

مزایای زانوبند
* نگه دارنده زانو
* ثابت و پایدار نگه داشتن زانو
* کاهش دهنده درد زانو
* پیشگیری از وارد آمدن آسیب مجدد به زانو


انواع بریس ها

1.بریس سفارشی
این گونه بریس ها مخصوص آسیب دیدگی شما طراحی و مطابق زانوی شما قالب گیری می شوند. درمانگر برای این که بتواند یک زانوبند دقیق و راحت را برای شما بسازد، تقریبا پنج اندازه گیری سفارشی را برای شما انجام می دهد. زانوبند های سفارشی مزیت های دارند که یکی از این مزایا، افزایش ثبات زانو می باشد. اگر شما به هر نوع از آسیب دیدگی زانو مانند آسیب دیدگی رباط ها، آسیب مینیسک یا کشیدگی شدید زانو دچار شده باشید، این زانو بند ها به صورتی ساخته می شوند که با زانو یا بدن شما تطابق خاصی داشته باشند. تنها معایب این گونه بریس ها گران بودن آنها می باشد.

2.زانوبندهای لولایی
افرادی که دچار آسیب دیدگی هایی مثل پارگی رباط صلیبی قدامی، رباط صلیبی خلفی و پارگی رباط های جانبی شده اند‌ از بریس های لولایی زانو باید استفاده کنند. این زانو بند ها برای افرادی که عمل جراحی انجام داده اند نیز مناسب می باشد، چون باعث می شود زانو ثابت بماند و همچنین از پا در برابر آسیب های ‌دیگر محافظت می کند. در بیشتر مواقع این بریس ها برای درمان اولیه بیمار تجویز می شود تا بتواند بهبودی خود را به دست آورد. لازم به ذکر است که بدانید بیماران می‌ توانند به منظور ثابت نگه داشتن زانوی خود برای فعالیت های‌ روزانه از این زانو بندها استفاده کنند. اگر شما دچار آسیب دیدگی های رباط زانو شده اید می توانید از این زانوبند ها که یک انتخاب عالی می باشند تهیه کنید. در اینجا باید ذکر کنیم این زانوبندهای لولایی نسبت به زانو بندهای دیگر راحت نیستند، چون این زانوبند ها دارای میله هایی می باشند که این میله ها بیمار را اذیت می کند اما قیمت این بریس ها نسبت به
زانوبندهای دیگر کمتر می باشد.

3.بریس های پوشیدنی
از این نوع زانو بند شما می توانید برای آسیب دیدگی‌ های‌ متوسط و یا خفیف استفاده کنید. این بریس ها برای کسانی که به بیماری آرتروز زانو مبتلا شده اند‌ نیز مناسب می باشد. شما با کمک این زانوبند ها می توانید به راحتی حرکت کنید و مانند بریس های لولایی دامنه حرکتی شما را محدود نمی کند. در بیشتر مواقع بیماران برای اینکه بتوانند همیشه از زانوی خود محافظت کنند و همچنین بتوانند در طول روز به راحتی به فعالیت های خود رسیدگی کنند، از این بریس برای بهبود خود استفاده می کنند. این مدل بریس ها برای ورزشکاران کارایی بسیاری دارد، چون می توانند به راحتی آن را بپوشند و به فعالیت های‌ ورزشی خود ادامه دهند، بدون این که بخواهند دچار محدودیت حرکتی شوند.

4.بریس هایی که دور زانو پیچیده می شوند
شما می توانید از این زانو بند ها برای درد های خفیف و یا در رفتگی کشکک زانو استفاده کنید. این بریس ها کمک می‌ کنند تا کشکک زانوی شما به راحتی در محل خود حرکت کند. زانو بندهایی که به دور پا پیچیده می شوند کمک می کنند تا کشکک زانو همیشه ثابت باقی بماند. همچنین فشارهای روزمره از زانو برداشته می شود و بیماران می توانند به راحتی حرکت کنند. استفاده از این بریس ها بسیار راحت و ساده می باشد اما چون دوام کمتری دارد، ممکن است انتخاب برتری برای شما نباشد.

5.بریس های کشکک باز و بسته
این مدل زانو بند در دو نوع طراحی شده است، که هر کدام برای یک نوع آسیب دیدگی مورد استفاده قرار می گیرد. زانوبند هایی که قسمت جلوی آن ها باز است برای کاهش درد کشکک زانو بسیار مفید واقع می شود، ولی زانوبند های جلو بسته بیشتر برای افرادی مناسب است که دچار آسیب دیدگی سطحی شده اند و این مدل اثر زیادی بر کشکک زانو نمی گذارد. بریس های جلو باز به ثابت ماندن کشکک زانو کمک می کنند و همچنین از جابجایی زانو جلوگیری می کنند.

6.بریس های تثبیت کننده‌ زانو
اگر شما آسیب دیدگی شدید دارید، این زانوبند ها بهترین انتخاب برای شما می باشند. در بیشتر مواقع بیماران فکر می‌ کنند اگر پای خود را گچ بگیرند می توانند زانوهای خود را تثبیت کنند. ولی ما در اینجا به شما می ‌گوییم شما می توانید به جای گچ گرفتن از این زانوبندهای تثبیت کننده استفاده کنید. این زانو بند ها کمک می کنند تا شما در وضعیت کاملاً طبیعی قرار بگیرید. همچنین می توانید از این نوع بریس ها برای درمان های موقتی نیز بهره ببرید. یکی از مزیت های این زانو بندها شستشوی آن ها می باشد. همچنین باید بگوییم که این مدل زانو بند ها بسیار نرم و راحت تر از گچ گرفتگی زانو می باشند. سبکی این نوع مدل از بریس ها برای این است که از پارچه و فوم نئوپرن ساخته شده اند. در این زانو بندها، باندهای فلزی جایگذاری شده است که این باند ها کمک می کنند زانو بی تحرک باقی بماند. بنابر این شما می توانید برای درمان خود از این نوع بریس ها استفاده کنید.

7.زانوبند های فشاری
این گونه زانو بند ها در بین بیماران بسیار پر طرفدار است، چون یکی از پرکاربردترین نوع زانو بند محسوب می شود. زانوبند های فشاری برای تمام عوارض و آسیب دیدگی های زانو مناسب می باشد. زانوبند های فشاری دارای دو نوع می باشند، باز و بسته که نوع باز آن کمک می‌ کند فرد تحرک بیشتری داشته باشد. این زانو بند ها از جنس نئوپرنی ساخته شده اند‌ که به صورت یک استوانه کشی تو خالی می باشد. یکی از مزیت های بریس های فشاری توزیع فشار بر روی زانو می باشد. هنگامی که شما در حال راه رفتن یا ایستادن هستید و یا این که بر روی زانوی خود خم می شوید، این زانوبند ها کمک می کنند فشار بر روی مفصل و بافت ها به طور یکسانی توزیع شود. این بریس ها باعث می شوند تا فشار مستقیم بر زانو وارد نشود. همانطور که در بالا ذکر کردیم جنس این زانو بند های فشاری نئوپرن می ‌باشد که این نوع جنس کمک می کند زانو گرم باقی بماند، بافت ها ترمیم و گردش خون سریع تر شود. در بعضی از مواقع فشاری که بر روی بافت ها وارد می شود کمک می کند تا درد بیمار تسکین یابد. در کل باید بگوییم بریس های فشاری برای پیشگیری از آسیب دیدگی بسیار مناسب می باشند. این زانوبند ها از مفصل های ضعیف شما محافظت می کند و به شما یادآوری می کند هنگامی که در حال فعالیت های روزانه خود هستید بیشتر از زانوی خود محافظت کنید.

8.بریس های بندی و نواری
زانو درد به دلایل مختلفی به وجود می آید. این دلایل شامل آسیب های کشکک زانو، عضلات اطراف زانو، کشیدگی تاندون و یا ناهنجاری مکانیکی باشد. یکی از مشکلات زانو درد ابتلا شدن به تاندونیت می باشد که این نوع آسیب دیدگی بیشتر در بین ورزشکاران دیده شده است. کسانی که به این بیماری مبتلا شده اند به هیچ عنوان نمی توانند پای خود را صاف نگه دارند. هنگامی که افراد این عمل را انجام می دهند، درد بسیار شدیدی را احساس می کنند. این بیماران می توانند با استفاده از زانوبند های نواری از زانوی خود حمایت کنند. بریس ها به گونه ای طراحی شده اند که کمک می کند فشار حمایتی بر روی سطح کشکک زانو ایجاد شود.

9.زانوبندهای طبی پد دار
بعضی از درد های زانو برای این به وجود می آیند که افراد برای مدت طولانی زانو می زنند به این صورت که آن ها دارای فعالیت هایی نظیر باغبانی، تعمیرات ماشین، مراقبت از کودکان یا تعمیرات منزل هستند. این گونه بر روی زانو نشستن ها باعث زانو درد می شود. اگر شما مجبور هستید برای زمان طولانی زانو بزنید تنها راه حل کم شدن درد شما استفاده از بریس های پد دار می باشد. اگر دارای زانوبند های دیگری هستید باید به شما بگوییم که می توانید آن زانو بندها را به زانو بند پد دار تبدیل کنید.

10.زانوبند آرتروزی
این نوع زانو بند ها به گونه ی خاصی فقط برای افرادی که مبتلا به آرتروز هستند ساخته شده است. کسانی که به بیماری آرتروز مبتلا شده اند، غضروف بین مفصل آن ها در طول زمان کاملاً از بین رفته است که این باعث می شود استخوان ها دارای اصطکاک شوند. این زانو بند ها به گونه ای طراحی شده اند که از تماس استخوان ها جلوگیری می کند. لازم به ذکر است این نوع بریس ها قابل تنظیم شدن می باشند شما می توانید به وسیله تنظیم و فشرده سازی درد و تورم خود را کاهش دهید.

11.نوار چسب زانو
نوار چسب ها برای کسانی که ورزشکار هستند بسیار مناسب می باشد. این نوار چسب ها از فشارهای وارد شده بر پای ورزشکاران جلوگیری می کند و همچنین باعث کاهش درد خفیف زانو در دوندگان می شود. در کل باید بگوییم این نوار چسب ها برای کسانی که به دنبال محافظت از زانوی خود در برابر صدمات هستند بسیار عالی می باشد، زیرا این نوار چسب ها دامنه حرکتی فرد را گسترش می دهد و باعث ثبات زانو می شود.

قیمت بریس آرتروز زانو

صدمات و بیماری های مختلفی ممکن است موجب ایجاد درد در مفصل زانو شوند، بریس و زانو بند های مختلفی برای مشکلات زانو وجود دارند که می توانند به افزایش ثبات در زانو و کاهش درد بیمار کمک کنند. این بریس ها موجب حمایت مفصل زانو، پیشگیری از صدمه بیشتر به زانو و همچنین کاهش درد و التهاب می شوند. بریس های زانو در دو نوع از پیش ساخته شده که به راحتی از داروخانه ها قابل تهیه می باشند یا سفارشی برای هر بیمار با توجه به مشکل زانو ساخته می شوند ، وجود دارند. همچنین برای هر کدام از اختلالات زانو انواعی از بریس ها وجود دارند. قیمت خرید بریس زانو بسته به نوع آن متفاوت می باشد. در صورتی که بریسی که انتخاب می کنید مناسب بیماری شما نباشد ممکن است حتی موجب افزایش آسیب شود. بنابراین برای تهیه بریس مناسب حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آیا استفاده از بریس های زانو باعث افزایش درد می شوند؟
بریس های زانو به هیچ عنوان درد شما را تشدید نمی کنند. امکان دارد افراد زانوبند های اشتباهی را انتخاب کنند یا این که به طور اشتباه از آن ها استفاده کنند. همین گونه موارد است که همیشه می گویند برای انتخاب زانوبند ها با پزشک خود مشورت کنید. باید به این اشاره کنیم که خریداری بریس های سفت به معنای بهتر بودن یا مزیت نیست. هرگز نباید زانوهای خود را خیلی محکم ببندید و باید بدانید هر موقع احساس کردید که احتیاج به پوشیدن زانوبند دارید از آن ها استفاده کنید.


نصب وب اپلیکشن
وب ‌اپلیکیشن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید
با این کار، می‌توانید برای همیشه و بدون نیاز به بروز ‌رسانی از خدمات ما استفاده کنید
آیا مایل به نصب وب اپلیکیشن می باشید؟
  
وب ‌اپلیکیشن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید
با این کار، می‌توانید برای همیشه و بدون نیاز به بروز ‌رسانی از خدمات ما استفاده کنید
1. روی دکمه Share در نوار پایین کلیک کنید.
2. گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.
3. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.